Kérjük válasszon kategóriát és évszámot!
PSALMUS HUMANUS
MŰVÉSZETPEDAGÓGIAI EGYESÜLET
Támogatók:
Frissítve: 2024. szept 20.
Videók:
Emberi Erőforrások
Minisztériuma
Magyar Művészeti
Akadémia
Az Oktatási Hivatal, valamint a PEST VÁRMEGYEI KORMÁNYHIVATAL
a felnőttképzők nyilvántartásába felvette a „Tehetséggondozás Kodály szellemében” címmel kidolgozott 30 órás Pedagógus Továbbképzési Programunkat, immár 3. alkalommal, 2023. július 17-i keltezéssel.
Képzési programunkat felsőfokú végzettségű pedagógusok számára dolgoztuk ki.
Időpont: 2023. november 23-25-ig, csütörtök, péntek, szombat
Helyszín: Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar
Művészetközvetítő és Zenei Intézet, 1088 Budapest, Múzeum krt. 4/F.
Jelentkezés határideje: 2023. október 30.
A továbbképzés célja: A résztvevők ismerjék meg a művészeti nevelés sokféle alkalmazási lehetőségét a köznevelésben. Gyakorlati példákon, bemutató foglalkozásokon keresztül győződjenek meg arról, hogy a kodályi zenepedagógiai hagyományok alkalmazása pozitív hatással van a közismereti tárgyak eredményes oktatására (írás, olvasás, matematikai készségek, nyelvtanulás stb.). Ennek ismeretében a résztvevők képessé válnak érdeklődési körüknek, személyiségüknek, adottságaiknak, intézményük hagyományainak, lehetőségeinek legmegfelelőbb módszerek kiválasztására és alkalmazására az iskolai oktatásban és a tehetséggondozásban.
A program tartalmának rövid ismertetése:
A tanár-továbbképzésen résztvevő pedagógusokat Tehetséggondozás Kodály szellemében elnevezésű képzési programunk elsősorban a művészetpedagógia sokszínű módszertani lehetőségéről ad tájékoztatást. Kodály zenepedagógiai örökségét és az utóbbi évtizedek társadalom és természettudományi vizsgálatai eredményeit ötvöző integrált művészetpedagógiai tanár-továbbképzési programunkkal modell értékű művészeti műhelyek bemutatásával a közoktatás keretein belül differenciáltan kínálunk lehetőséget:
• a kiemelkedő képességű tanulók tehetséggondozásához,
• az átlagos képességűek kibontakoztatásához,
• a hátrányos helyzetű tanulók felzárkóztatásához, és segíti
• a fogyatékossággal élők társadalmi beilleszkedését – egészségi állapotuktól függetlenül – az örömszerző művészi élménnyel való találkozást, és az abban való aktív részvételt.
Az ellenőrzés, értékelés módja:
A tanfolyamot követően, 3 héten belül a résztvevők kb. 15 000 karakter terjedelemben egy un. Adaptációs tervet készítenek, amiben bemutatják, hogy saját intézményükre, saját szakterületükre, miképpen építhetők be a továbbképzés során megismert művészetpedagógiai módszerek (nyelvtanulás, ének-zene oktatás, informatikai oktatás, stb. területén)
A tanúsítvány kiadásának feltételei:
A továbbképzés óraszáma: 30 óra. Minimum részvétel a továbbképzésen az összóraszám 90 százaléka.
Részvételi díj: a fent jelzett időpontban a meghirdetett képzés ingyenes, amit a Psalmus Humanus Művészetpedagógiai Egyesület, az ELTE BTK Művészetközvetítő és Zenei Intézete, valamint a Kecskeméti Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola támogatása tesz lehetővé felsőfokú végzettségű pedagógusok számára
Regisztrációs díj: 8500 Ft, ami a Psalmus Humanus Művészetpedagógiai Egyesület
OTP Bank Rt. 11714006-20413291 számlaszámra utalandó 2023. november 5-ig.
A tanár-továbbképzési program megrendezésével tisztelettel emlékezünk
az ország első ének-zenei általános iskoláját megalapító igazgatónőre,
Nemesszeghyné Szentkirályi Mártára (1923–1973.)
Bővebben: http://www.tehetseggondozaskodaly-psalmus.hu/, valamint a
Psalmus Humanus Művészetpedagógiai Egyesület https://www.psalmusarts.hu/ , az
ELTE BTK Művészetközvetítő és Zenei Intézet (https://music.elte.hu/),
valamint a Kecskeméti Kodály Iskola https://kodaly-iskola.hu/ honlapokon.
K. Udvari Katalin (az Egyesület alapító elnöke) írásában emlékezik az ország első ének-zenei általános iskoláját megalapító igazgatónőre, Nemesszeghyné Szentkirályi Mártára (1923–1973.)
Ezt követően bemutatja az Egyesületnek a meggyőződése szerinti és az Alapszabályában is megfogalmazott oktató és tudományos igényű ismeretterjesztő tevékenységét, így őrizve és bemutatva Kodály Zoltán zenepedagógiai örökségét.
A Psalmus Humanus Művészetpedagógiai Egyesület az új ismeretekkel:
– ösztönzést kíván adni az ének-zenetanároknak, óvodapedagógusoknak és gyógypedagógusoknak értékes és fontos iskolai munkájukhoz,
– felkívánja hívni figyelmét minden gyermeket nevelő szülőnek és szakembernek a gyermekkori, aktív művészeti tevékenységek életre szóló pozitív hatására, és
– az iskolai oktatás humán és technikai feltételeit biztosító oktatási szakemberek figyelmét is fel kívánja hívni a munkájuk jelentőségére.
Pro Memoria
„…csak az első 100 darab megtanulása nehéz, a többi
játszva megy: a memóriakészség is gyakorlás dolga.”
(Kodály Zoltán 1882–1967)
www.tehetseggondozaskodaly-psalmus.hu
kitüntetést kapott
a Psalmus Humanus Művészetpedagógiai Egyesület
megalapítása óta köztiszteletben álló tagja (2002),
hazai és nemzetközi rendezvényeink, tanár-továbbképzéseink nagytudású,
elkötelezett és népszerű közreműködője
Dr. Pásztor Zsuzsanna Apáczai Csere János-díjas zongoraművész-tanár, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Tanárképzési Tanszékének és az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kara Művészetközvetítő és Zenei Intézetének egyetemi oktatója.
A Magyar Köztársaság Elnöke által adományozott díjat a zenei munkaképességgondozás innovatív pedagógiai módszere, a Kovács-módszer kidolgozása és alkalmazása érdekében végzett korszakos munkássága, kiemelkedő és példaértékű pedagógusi tevékenysége elismeréseként kapta.
2023
a Psalmus Humanus Művészetpedagógiai Egyesület
megalapítása óta köztiszteletben álló tagja (2002), eredményeinknek
számos hazai és nemzetközi rendezvényen elkötelezett képviselője
DR. SOLYMOSI-TARI EMŐKE Szabolcsi Bence-díjas zenetörténész, egyetemi docens, a Magyar Művészeti Akadémia rendes tagja Magyarország számára kivételesen értékes tudományos pályafutása, a zenetudományi kutatások és a zenepedagógia területén egyaránt jelentős eredményei, az általa szerkesztett és vezetett innovatív, a zene és a társművészetek magas színvonalú terjesztését szolgáló művészeti sorozatok tekintetében is kiemelkedő tevékenysége elismeréseként – hangzott el a díj átadásakor a Parlamentben a róla szóló Laudációban.
Zsekov Éva Mónika hegedűművész egyesületi tagunk, Miskolc, aki énekel és hegedül a DUNA TV RONDÓ címmel készült, Bolgár Zenetörténeti Sorozatának I–III. részében.
A ritkán látható különleges és szép produkciók az alábbi módon tekinthetők meg:
1. rész 2.rész
3.rész
A Zöldág Hagyományőrző Szakkör, Szentes 2023. évi rendezvényeiből mutatunk be egy csokorral, abban új év köszöntő táncokkal. A szakkör vezetője és a sokszínű néptánc koreográfiák „gondozója” Hankó Györgyné Paksi Márta egyesületi tagunk
https://www.zoldagvendegszeretet.hu/?page_id=4196