Kérjük válasszon kategóriát és évszámot!
Copyright © PSALMUS HUMANUS Művészetpedagógiai Egyesület, 2002–2024.
PSALMUS HUMANUS
MŰVÉSZETPEDAGÓGIAI EGYESÜLET
Támogatók:
Frissítve: 2024. szept 20.
Videók:
Emberi Erőforrások
Minisztériuma
Magyar Művészeti
Akadémia
Kodály Zoltán születésének 129.évfordulója alkalmából koszorúzást és megemlékezést tartottak a Kodály Emlékmúzeumban. Az ünnepségen a Psalmus Humanus Egyesület képviseletében az Egyesület elnöke vett részt.
Időpont: 2011.december 16. 15.30 óra
Helyszín: Budapest, VI.Andrássy út 87-89.
Vak és látó muzsikusok közös hangversenyét rendezték meg a Vakok Iskolájának Nádor Termében, a fogyatékossággal élő személyek társadalmi szerepvállalásáért. Közös játékukkal kívánták bizonyítani az emberi összetartozás harmóniáját, a valódi összhangot a fogyatékossággal élő és nem fogyatékos személyek között.
A hangversenyen több műsorszámban is közreműködtek egyesületünk nemlátó művésztanár tagjai: Németh Tamás és Némethné Berta Edina zongoraművészek.
Időpont: 2011. december 8. csütörtök 19. 00.óra
Helyszín: Nádor Terem (1146 Budapest, Ajtósi Dürer sor 39.)
A Magyar Művészetoktatásért Országos Szakmai Szervezet és a Tehetségpontok Művészeti Tagozata országos művészeti találkozót rendezett EZ AZ! címmel.
„Művészetekkel a közösségért, kultúráért, az élet minőségéért” – volt a rendezvény jelmondata. A rendezvényen közreműködtek a Psalmus Humanus Művészetpedagógiai Tehetségpont tagjainak képviseletében a Pécsi Sebestyén Általános és Zenetagozatos Iskola alsó tagozatos tanulói. Felkészítő tanáruk: Vass Veronika
Időpont: 2011. december 4. 14. óra
Helyszín: Hagyományok Háza 1011 Budapest, Corvin tér 8.
A Magyar Nemzeti Múzeum PESTI HELYSZÍNELŐK – 1861 – TELEKI LÁSZLÓ címmel rendezett kiállítást. Ennek keretében, és a Ma Ne M Szabadegyetem szervezésében egyesületi tagunk Gadányi György fotóművész, fotótörténész nagy érdeklődéssel kísért előadást tartott „A fényképezés technikája az 1860-as években” címmel. Valamint a múzeumi kiállítás, illetve az előadás során látható volt Gadányi György fotótörténeti gyűjteményéből néhány egyedi ritkaságnak számító optikai eszköz is.
Időpont: 2011. december 1. 16.00 óra
Helyszín: Magyar Nemzeti Múzeum, Széchenyi Ferenc Terem
1088 Budapest, Múzeum krt. 14-16.
Meghívást kaptunk és részt vettünk a Magyar Művelődési Intézet és Képzőművészeti Lektorátus Művészeti Tanácsa – országos hatókörű művészeti társadalmi szervezetek közreműködésével – szervezett konferenciára a nemhívatásos/amatőr művészeti ágak jelenlegi helyzetéről, a kreatív művészeti aktivitások társadalmi jelentőségéről, szerepvállalásáról, hasznosságáról és hatásáról.
A konferencia Sebő Ferenc igen tanulságos és kifejező gondolatainak felidézésével kezdődött:
„A hagyományt nem ápolni kell, hisz nem beteg az, nem is őrizni, mert nem rab az. A hagyományt élni kell.”
A konferencia fővédnöke: V. Németh Zsolt vidékfejlesztési államtitkár volt. Előadásában hangsúlyozta a művészeti tevékenységek gyakorlásának fontosságát, hiszen azok közösséget teremtenek, és segítik a lokálpatrióta érzés kifejeződését. Előadását ritkán hallható szép Kodály idézettel fejezte be: „Kultúrát nem lehet örökölni. Az elődök kultúrája egy-kettőre elpárolog, ha minden nemzedék újra meg újra meg nem szerzi magának”.
Időpont: 2011. november 30. 10.00 óra
Helyszín: A Budai Vigadó színházterme (1011 Budapest, Corvin tér 8.)
Kaibinger Pál egyesületi tagunk a Kolo együttes tagjaként, a Tököli tánccsoport kíséretében két hetet töltött 2011. októberében Kínában. Fellépéseik voltak a Sanghaiban, Pekingben és Belső-Mongóliában.
„A turné nagyon jól sikerült, remekül éreztük magunkat, és megismerhettük egy kicsit Kína több régióját, tájegységét.” – Kaibinger Pál szavait idézve
Meghívást kaptunk és részt vettünk a Magyar Köztársaság Külügyminisztériuma szervezésében megtartott Nyitókonferencián.
Időpont: 2011. november 28. 9.00 óra
Helyszín: MTA Díszterem (1051 Budapest, Széchenyi István tér 9.)
2011. 11. 26-án volt a -1995-től minden páratlan év őszén – Gyermek Néptánc Fesztivál Szentesen.
A Zöldág, Mozgáskultúra és Sport Egyesület Napsugár gyermek csoportja részére Hankó Györgyné egyesületi tagunk „Erdő mellett cinöge” címmel kalocsai játékokból és táncokból állította össze a koreográfiát.
A zsűri elnökeként Farkas Tamás békéscsabai néptánc pedagógus, a Népművészet Ifjú Mestere, Örökös Aranysarkantyús táncos értékelte a 7 helységből érkezett 12 csoportot.
Koncert és játszóház 2011. november 20-án vasárnap délelőtt 10 órától.
A műsort vezette: Szedlacsek Katalin tanárnő
„Állatkerti séta népdalokkal” – közreműködtek az ELTE-BTK Zenei Tanszék hallgatói
Megszólaltak népdalok, népdalfeldolgozások, Bárdos Lajos, Kodály Zoltán és Szőnyi Erzsébet műveiből.
A kézműves foglalkozást tervezte és vezette: Somody Beáta tanárnő
Helyszín: LIPTÁK VILLA (1146 Budapest, Hermina út 3.)
A rendezvényen szólóénekével közreműködött: Szedlacsek Katalin zenepedagógus, előadóművész egyesületi tagunk is.
Időpont: 2011. november 12. szombat délután 15 óra
Helyszín: LIPTÁK VILLA (1146 Budapest, Hermina út 3.)
A Psalmus Humanus Művészetpedagógiai Egyesület és a szintén zuglói székhelyű Közhasznú Alapítvány a Szegényég Ellen közösen gyermekhangversenyt szervezett, és együtténeklésre hívta a hallgatóságot, közöttük a leendő édesanyákat és édesapákat.
Közreműködtek a Pécsi Sebestyén Általános és Zenetagozatos Iskola tanulói
Tanár: Vass Veronika
Cigány verseket és meséket mondott: Pató Selam roma költő, előadóművész
Időpont: 2011. november 12. szombat délelőtt 10.00 óra
Helyszín: ZEG-ZUG ZUGLÓI GYERMEKHÁZ (1145 Budapest, Hermina út 3.)
A rendezvényt támogatta: Budapest – Zugló Polgármesteri Hivatala
A Lakatos Menyhért Józsefvárosi Általános Művelődési Központ Gyermek Alkotókörének kiállítása nyílt meg a Fővárosi Önkormányzat Főpolgármesteri Hivatal Oktatási, Gyermek- és Ifjúságvédelmi Főosztályának galériájában.
A kiállítást rendezte: Somody Beáta iparművész – rajztanár, egyesületi tagunk, az iskola Teleki Blanka díjas tanára
Időpont: 2011. november 10.
Helyszín: Főpolgármesteri Hivatal (1052 Budapest, Városház utca 9-11.)
Meghívást kaptunk és részt vettünk Balassi Bálint születésének 457. évfordulójának tiszteletére rendezett, Régi magyar vers című ünnepi műsorra.
Időpont: 2011. október 20.
Helyszín: Petőfi Irodalmi Múzeum Budapest, V. Károlyi Mihály utca 16.
A Magyar Géniusz Program kiemelt projektjének a „Tovább gurul a labda – tehetségekkel a jövőért” címmel megrendezett zárókonferenciáját 2011.október 15-én tartották 10 órai kezdettel.
Helyszín: ELTE Radnóti Miklós Gyakorlóiskola Díszterme – Budapest,
XIV.Cházár András utca 10.
A Cigány Tudományos és Művészeti Társaság 2011. október 6-8-ig rendezte meg XXI. Nemzetközi konferenciáját és kiállítását.
Helyszín: Párbeszéd Háza, Színházterem, Budapest, VIII. Horánszky utca 18-22.
A konferenciára az Egyesület elnöke felkérést kapott „Komplex művészeti nevelés, mint a felzárkóztatás eszköze” címmel előadás tartására.
2011.október 7-én látogatóink érkeztek Konzultációs Műhelyünkbe. A vendégek személyében Mary Porter parlamenti képviselő asszonyt, valamint személyi titkárát köszönthettük, akik integrált művészetpedagógiai programunk gyakorlati megvalósítása iránt érdeklődtek, az európai tanulmányi körútjuk alkalmával.
A Fővárosi Oktatási Civil Szakmai Műhely 2011. szeptember 29.
Helyszín: Budapest Főváros Főpolgármesteri Hivatal Civil Iroda Galériája
1052 Budapest, Bárczy István u.1-3.
Meghívást kaptunk és részt vettünk 2011. szeptember 26-án Virágh László, az Ars Renata Énekegyüttes alapítójának zenés könyvbemutatóján.
Meghívott vendégek voltak: Zádori Mária énekművész és Szabó István lantművész. A könyv olasz reneszansz madrigálok műfordításait tartalmazza.
Helyszín: ELTE BTK Zenei Tanszék, Budapest, V. Múzeum krt. 4.
A Magyar Géniusz Program támogatásával a Tehetségpontok Művészeti Tagozata
„A Tanítani tudás művészete” címmel tartott rendezvényt 2011. szeptember 24-én, reggel 9-től este 7-óráig.
Helyszín: Budapest, VIII. Nagytemplom u. 30.
A rendezvény előkészítésében, a kerekasztal beszélgetésben, valamint a bemutatásra került zenei és versmondás műsorszámokban, valamint a pihentető mozgás-játék foglalkozásban közreműködtek Egyesületünk tagjai: Bodnár Gábor, Négyesi Anna, Pató Selam és Szedlacsek Katalin.
Meghívást kaptunk és részt vettünk a Magyar Kórusok és Zenekarok Szövetsége – KÓTA rendezésében megtartott „Nemzetközi Konferencia Liszt Ferenc tiszteletére” című rendezvényen 2011. szeptember 17-én.
Helyszín: Semmelweis Szalon (Budapest, VIII.Üllői út 26.)
Valamint részt vettünk ugyanezen a napon a Fiatal Karvezetők Nemzetközi Versenyének díjkiosztó és záró hangversenyén.
Helyszín: Duna Palota (Budapest, V. Zrínyi utca 5.)
2011. augusztus 25-26-án a Konzultációs Központunkba látogattak és szakmai beszélgetésre érkeztek Andrea Jaworska és Lucjan Jaworski lengyel professzorok, a Lublini Marii Curie Sklodowskiej Művészeti Egyetem oktatói. A vendégek Egyesületünk könyvtárát értékes szakmai kiadványokkal gazdagították
Egyesületünk „Tehetséggondozás Kodály szellemében H_026” címmel
2011. augusztus 22-24-ig második alkalommal tartott 30 órás PAT tanár továbbképzést.
Helyszín: HUNGUEST HOTEL GRIFF, 1113 Budapest, Bartók Béla út 152.
Az ország különböző részeiből érkező pedagógusok ismét nagy érdeklődéssel fogadták a bemutatott művészetpedagógiai módszereket, amelyeket elméletben és a gyakorlatban is kipróbálhattak. Beszámolóként Adaptációs tervet kellett készíteniük.
Koszorú elhelyezésével emlékeztünk a Kecskeméti Ének-Zenei Általános Iskola igazgatójára halálának évfordulóján (1923. március 17. – 1973. július 13.), az egykori lakása falán elhelyezett emléktáblánál (Kecskemét, Budai utca 14.sz.)
Egyesületünk „Tehetséggondozás Kodály szellemében H_026” címmel
2011. június 20-22-ig 30 órás PAT tanár továbbképzést tartott.
Helyszín: HUNGUEST HOTEL GRIFF, 1113 Budapest, Bartók Béla út 152.
Az ország különböző részeiből érkező pedagógusok nagy érdeklődéssel fogadták a bemutatott művészetpedagógiai módszereket, amelyeket elméletben és a gyakorlatban is kipróbálva megismerhettek.
Néhány vélemény a résztvevők írásbeli értékeléséből:
Bíró Mónika
óvodapedagógus (Debrecen):
Köszönöm a lehetőséget a Psalmus Humanus Művészetpedagógiai Egyesületnek, hogy lehetővé tette számomra, hogy megismerjem a kodályi zenepedagógiai hagyományokon alapuló integrált művészetpedagógiai programokat, a multikulturális nevelés lehetőségeit. Találkozhattam olyan szakemberekkel, akik látják, érzik a mai zenei nevelés nehézségeit, problémáit, és sajátjuknak érzik azt, küzdenek annak jobbá tételéért, hiszen nem mindegy, milyen gyermekek nőnek fel. Rámutatnak a felnőttek-szakemberek felelősségére, hogy úgy mutassunk be bármit, hogy a gyermek fedezhesse fel, csodálkozhasson rá. ..... Amikor csak mód és lehetőség van rá, éljünk a zene hatalmával!
Vegera Sándor Józsefné
óvodapedagógus (Nagyhalász):
A továbbképzésen látott, hallott, megtapasztalt, kipróbált elméleti és gyakorlati ismeretek, feladatok mind szélesítették látókörömet,bővítették repertoáromat. A 30 óra egy komplex, globális egészet alkotott. Az előadók sok-sok segédanyaggal (könyvek, kiadványok, DVD-k, hangszerek, képek, stb.) segítségével igyekeztek maradandóvá tenni, segíteni az elhangzottak későbbeni felhasználását és felidézését. Előadásmódjuk professzionális szinten-módon történt.
A képzés alatt valamennyien meggyőződhettünk arról, hogy nagy a feladatunk, a küldetésünk, hiszen szűkebb és tágabb környezetünkben is zászló vivőként elöl kell mennünk, és tovább kell vinnünk a kodályi- eszméket, ideákat.
Kovácsné Horváth Csilla
óvodapedagógus, táncpedagógus (Tiszaújváros)
Nagy öröm volt részt venni a továbbképzésen, hiszen rengeteg hasznos ismerettel gyarapodott tudásom, illetve sok mindenben megerősítést kaptam. Jó volt olyan emberek társaságában lenni, akiknek hasonlóan fontos a zenei nevelés, a zenei tehetséggondozás. Örülök, ha hasonlóan gondolkodva, együtt tehetünk a társadalom, illetve a felnövekvő nemzedék zenei neveléséért. Az előadásokról csak és kizárólag pozitív élményem van, minden előadó szakmailag és emberileg felkészült, hiteles volt. További lankadatlan „tudásátadást” kívánok az előadóknak, remélem még sokan fognak a mérhetetlen tudásukból, elkötelezettségükből erőt meríteni!
Puskáné Zsiga Anikó
óvodapedagógus (Budapest)
Rengeteg ötlettel és tapasztalattal lettem gazdagabb ez alatt a három nap alatt. A továbbképzésen nagyszerű emberek munkáiba pillanthattunk be, akik szívesen átadják tudásukat. Számos módszer irodalmi ajánlását is megkaptunk, melyek nagy részét már el is kezdtem felkutatni.
Kollégáimnak – és a szülőknek is ajánlani fogom a könyveket, módszereket. Elkértük egymás címét, telefonszámát és egészen biztos vagyok abban, ha bármelyikünk kérdéssel, fordul akár az előadókhoz akár a továbbképzésen résztvevőkhöz, számíthatunk szakmai tapasztalatuk átadására.
Köszönettel tartozom mindenért!
Henterné Istvánfalvy Andrea
zenetanár ( Budapest):
„Az iskolai oktatás-nevelés célja: a diákokat felkészíteni az életben való boldogulásra, ezért fontos, hogy művészetközelben hagyjuk felnőni őket!” (Vekerdi Tamás)
A Psalmus Humanus Egyesület kodályi zenepedagógiai hagyományokon alapuló integrált művészetpedagógiai programja e cél megvalósítására kiválóan és egyedülálló módon alkalmas. Az egész társadalom (szociálisan hátrányos helyzetűek, fogyatékkal élők, roma diákok) számára kínál lehetőségeket, és rámutat az egyik legfontosabb kodályi gondolatra: a zenei nevelést a gyermek születése előtt 9 hónappal kell elkezdeni.
A helyes út adott: CSAK TISZTA FORRÁSBÓL A JÖVŐ NEMZEDÉKÉRT !
Köszönöm a sok ajándékot, megerősítést, amit a továbbképzésen kaptam!
Bányai Csaba
zenetanár (Debrecen)
Sok továbbképzésen vettem már részt, de először voltam ilyen témájú továbbképzésen, és megmondom őszintén, hogy nagyon pozitív benyomásokkal tértem haza Debrecenbe.
Nagyon tetszettek a témák, és szerintem az előadók szakmai felkészültsége és nívója is nemzetközi színvonalú volt. Szakmailag nagyon sok hasznos és nem utolsósorban kiválóan használható ötletet és információt gyűjtöttem be.
Őszintén megmondom, eddig a Psalmus Humanus Művészetpedagógiai Egyesületről még nem hallottam, és ezután biztosan mondhatom, hogy mindenféle fronton pozitív információkat fogok az egyesületről adni, mivel szerintem az amiért létrejött, nagyon nemes cél, és fontos szerepe van a művészetoktatás szempontjából. A mai Magyarországon rendkívül fontosak az ilyen szervezetek, akik felvállalják a művészetoktatás fontosságát, és a közéletben is méltó módon képviselik ezt.
A Psalmus Humanus Egyesület „A művészeti nevelés mint gazdasági tényező – a családban és a társadalomban” címmel konferenciát rendezett 2011. április 11-én az ELTE BTK Zenei Tanszékének Kodály Termében
(1088 Budapest, Múzeum krt. 4 „F” épület)
Az alábbiakban részletek olvashatók az elhangzott előadásokból, valamint megtekinthetők a rendezvényen készült felvételek.
1. Együttműködés a kreativitás-fejlesztésben: az ELTE Bölcsészettudományi Kar Zenei Tanszéke és a Psalmus Humanus Művészetpedagógiai Egyesület közös projektjéről
Előadó: Dr. Bodnár Gábor egyetemi docens, az ELTE BTK Zenei Tanszékének vezetője
2. A művészeti nevelés mint gazdasági tényező – a családban és a társadalomban
Előadó: K. Udvari Katalin zenetanár, a Psalmus Humanus Művészetpedagógiai Egyesület elnöke, a Magyar UNESCO Bizottság Oktatási Albizottságának tagja
3. Értelmi intelligencia, érzelmi intelligencia
Előadó: Dr. Vekerdy Tamás gyermek(szak) pszichológus
Az Educatio Kht.- Pedagógiai Alternatívák Irodájának vezetője
4. A kóruséneklés hatása a testi és lelki egészségre
Előadó: Dr. Harmat László ének-zene tanár, pszichológus, a SOTE Magatartástudományi Intézet tudományos munkatársa
5. „...mint emberek a sót” (a művészeti nevelés hasznáról)
Tehetségmentés – tehetséggondozás – tehetséggazdálkodás
Előadó: Dr. Trencsényi László ELTE Neveléstudományi Intézet, az Alkalmazott Neveléstudományi Tanszék vezetője, az Academia Ludi et Artis Művészetpedagógiai Egyesület alelnöke
6. Mozgáspihenő az iskolában
Hatékonyabb és egészségesebb tanítás – tanulás
Előadó: Dr. Pásztor Zsuzsa zenetanár, egyetemi oktató
Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem, Eötvös Loránd Tudományegyetem
7. A zene szerepe a személyes és a szociális fejlődésben
Előadó: Julio Hurtado Llopis, a pedagógiai tudományok doktora, gyógypedagógus, zenetanár, az ONCE Allegro Kórusának karnagya, Valencia-i Egyetem (Spanyolország) Zene-, Képző- és Mozgásművészeti Tanszék Departament de Didactica de del'Expressio Musical, Plastica i Corporal, Universitat de Valencia
8. Néhány szó a Braille kottáról
Előadó: Némethné Berta Edina tanár, Braille-kotta átíró-szerkesztő,
a Magyar Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetségének a munkatársa
9. Zenei tréning hatása a hallási feldolgozásra
Előadó: Dr. Honbolygó Ferenc, PhD
tudományos munkatárs MTA Pszichológiai Kutatóintézet,
Pszichofiziológiai Osztály
10. Névjegy
Előadó: Suki András zongoraművész-tanár
A beszélgetés Stipkovits Fülöp lejegyezésében.
11. Az érzelmek szerepe a pedagógiai folyamatban, ezen belül az idegen-nyelv tanulásban
Előadó: Dr. Jármai Erzsébet Mária egyetemi docens
Budapesti gazdasági Főiskola, Kereskedelmi, Vendéglátóipari és Idegenforgalmi Kar
Idegen nyelvi és Kommunikációs Intézet
12. A cigányok mesevilága
Előadó: Rostás – Farkas György
József Attila díjas költő, műfordító és újságíró
A konferencia hallgatósága ELTE Pro Musica Vegyeskar, vezényel:
Dr. Mindszenty Zsuzsánna Dr. Hámori József A konferencia hallgatósága
Szenthelyi Miklós hegedűn játszott,
zongorán kzm: Szenthelyi Judit Pécsi Sebestyén Általános és Zenetagozatos Iskola, vezényel: Vass Veronika
K. Udvari Katalin
A konferencia hallgatósága
Flamich Mária énekel,
zongorán kzm:
Tódy Ilona Éva
A konferencia hallgatósága
A konferencia hallgatósága Dr. Trencsényi László Dr. Pásztor Zsuzsa szakmai bemutatójából A konferencia hallgatósága
Prof. Julio Hurtado Llopis
(Valencia, Spanyolország)
Dr. Jármai Erzsébet
Németh Tamás
Németh Tamásné Berta Edina
Suki András és Stipkovits Fülöp Suki András Ebédszünet Ebédszünet
Dr. Harmat László Dr. Honbolygó Ferenc Dr. Bodnár Gábor,
Flamich Mária,
Julio Hurtado Llopis Tavaszy Noémi, Julio Hurtado Llopis
Így búcsúztunk
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karának Zenei Tanszéke és a Psalmus Humanus Művészetpedagógiai Egyesület konferenciát rendez „A művészeti nevelés mint gazdasági tényező – a családban és a társadalomban” címmel.
részletes műsor letölthető
Időpont: 2011. április 16. (szombat) 9.30 óra
Helyszín: Zenei Tanszék, Kodály – Terem
(1088 Budapest, Múzeum krt. 4. „F” épület)
A rendezvényünkkel szeretnénk felhívni a figyelmet
1. Kodály Zoltán nevelési elveinek időszerűségére a 21. században
2. a gyermekkori művészeti nevelés jelentőségére a legfrissebb hazai és nemzetközi tudományos kutatások tükrében
3. a művészeti nevelésnek a társadalom gazdasági fejlődését befolyásoló szerepére – a közoktatás keretein belül
Konferenciánk témájával szeretnénk ösztönzést adni
1. a művészeti neveléssel kapcsolatos hazai tudományos kutatómunkákhoz
2. főként a tanári pályára készülő hallgatók szakdolgozatának témaválasztásához
3. a társtudományok eredményeinek megismeréséhez, nemzetközi kitekintéssel is.
A konferenciára jelentkezés 2011. április 8-ig.
A konferencián is bemutatásra kerülő integrált művészetpedagógiai programunkat „Tehetséggondozás Kodály szellemében” címmel a Magyar Géniusz Program keretében
30 órás Felnőttképzési programként akkreditálták, ez év januárjában.
További információk: a www.geniuszportal.hu honlapon találhatók.
A Magyar Géniusz Program keretében első ízben került sor a tehetségsegítő intézmények minősítésére. A Géniusz hálózatához tartozó több mint 400 Tehetségpont közül 109 jogosult az akrreditált kiváló, 38 pedig akkreditált tehetségpont cím viselésére a következő három évben. A minősített intézmények az akkreditáció eredményét igazoló dísztáblát és oklevelet a Tehetségpontok II. Országos Konferenciáján vehették át 2011. február 5-én.
Egyesületünk a Nemzeti Tehetségsegítő Tanács által Akkreditált Kiváló Tehetségpont minősítésben részesült. (Bővebben a Magyar Géniusz Programról és Tehetségpontokról a www.geniuszportal.hu honlapon.)
Konferencia-helyszín: Emericus Tehetségpont,
Budapest, XI. kerület Villányi út 27. Szent Imre Gimnázium Díszterme
Részt vettünk a Nemzeti Emlékhely és Kegyeleti Bizottság, és a Püski Kiadó által tartott megemlékezésen, amelyet Püski Sándor születésének 100. évfordulója alkalmából tartottak.
Időpont: 2011. február 4, péntek 11 óra
Püski Sándor vállalta fel Egyesületünk két könyvének kiadását:
2000-ben jelent meg a PSALMUS HUMANUS Ének – zenei Általános Iskola Kecskemét, 1950. című kiadvány, a kecskeméti iskola alapításának 50. évfordulója tiszteletére, majd
2002-ben a PSALMUS HUMANUS „Hagyomány és megújulás a kodályi zenepedagógiában” című könyvünk.
Az alábbi fotók 2002.december 14-én a „Psalmus Humanus” Hagyomány és megújulás a kodályi zenepedagógiában című könyv bemutatóján készültek a Nádor Teremben (1146 Budapest, Ajtósi Dürer sor 39.).
A felvételeket Gadányi György fotóművész készítette.
Régi ismerősök a könyvbemutató szünetében:
dr. Püski Sándor (1911) és dr. Maróti Gyula (1912)
A Magyar Géniusz program és az ELTE BTK közös szervezésében, az ELTE PEDAGÓGIKUM Tehetségpont szakmai támogatásával konferenciát rendeztek. Az előadások mellett rövid DVD filmeken mutatkozhattak be a Tehetségpont Hálózat tagjai, műhelybemutatókat láthatott a közönség, például óvodai-, illetve hangszeres bemutatót),valamint igen látványos és igényes képzőművészeti kiállításokat is megtekinthettek a jelen lévők.
A felkért előadók között volt dr. Bodnár Gábor egyetemi docens, az ELTE Bölcsészettudományi Kar Zenei Tanszékének vezetője, egyesületünk elnökségi tagja, aki „Tehetséggondozó-gondozás az iskolai énektanár-képzésben” címmel tartott előadást, valamint beszámolt az UNESCO II. Művészeti Nevelési Világkonferenciájáról, ahol Egyesületünk képviseletében vett részt.
A rendezvénynek 190 regisztrált résztvevője volt, akik konferencia kiadványként kapták Egyesületünknek „A zene mindenkié! (Kodály Zoltán (1882 -1967)” címmel készült DVD filmjét, illetve „Integrált művészeti nevelés a családban és az iskolában” című könyvét.
Helyszín: ELTE BTK Tanácsterem (Budapest, VIII.kerület Múzeum krt. 4. „A” épület)
Roma kultúrát bemutató programot rendeztek a Nádor Teremben
(Vakok Óvodája, Általános Iskolája, Speciális Szakiskolája, Diákotthona és Pedagógiai Szakszolgálat)
A rendezvény keretében Ki mit tud? címmel vetélkedőt tartottak, s előadások hangzottak el a cigányság történelméről, nyelvjárásairól.
Felkészítő tanárok között volt Büki Rita tanárnő is, egyesületünk tagja.
Helyszín: 1146 Budapest, Ajtósi Dürer sor 39.
Koncert és játszóház 2011. január 9-én vasárnap délelőtt 10 órától.
A műsort vezette: Szedlacsek Katalin tanárnő
A kézműves foglalkozást tervezte és vezette: Somody Beáta tanárnő
Közreműködtek az Újpesti Pécsi Sebestyén Általános és Zenetagozatos Iskola második és harmadik osztályos tanulói Vass Veronika tanárnő vezetésével
Helyszín: ZEG – ZUG Zuglói Gyermekház
1146 Budapest, Hermina út 3.