Copyright © PSALMUS HUMANUS Művészetpedagógiai Egyesület, 2002–2025.
PSALMUS HUMANUS
MŰVÉSZETPEDAGÓGIAI EGYESÜLET
Támogatók:
Frissítve: 2024. nov 25.
Videók:
Emberi Erőforrások
Minisztériuma
Magyar Művészeti
Akadémia
A továbbképzés megnevezése:
A foglalkozási órák száma: 30 óra
Az alapítási engedély száma: 27282 – 50/2016
A továbbképzés célja:
A résztvevők megismerik a művészeti nevelés sokféle alkalmazási lehetőségét a közoktatásban: gyakorlati példákon, bemutató foglalkozásokon keresztül meggyőződnek arról, hogy a kodályi hagyományok alkalmazása pozitív hatással van a közismereti tárgyak eredményes oktatására is (írás, olvasás, matematikai készségek, nyelvtanulás, stb.). Ennek ismeretében a résztvevők képessé válnak az érdeklődési körüknek, személyiségüknek, adottságaiknak, intézményük hagyományainak, lehetőségeinek legmegfelelőbb módszerek kiválasztására, valamint alkalmazására az iskolai oktatásban és tehetséggondozásban.
A továbbképzés specialitásainak kiemelése:
A továbbképzés a művészeti nevelés gazdag módszertára tekintetében elsősorban figyelemfelkeltő, ismeretbővítő célú: a gyakorlatban hosszú ideje jól működő, modell értékű, de kevéssé ismert pedagógiai műhelyek munkáját közvetlenül a műhelyekben dolgozó pedagógusok mutatják be. A program így a közoktatás megújításának folyamatában kívánja segíteni a tanfolyami képzésben részt vevő pedagógusokat, intézményi vezetőket.
Az ellenőrzés, értékelés módja, gyakorisága, a tanúsítvány kiadásának feltételei:
A tanúsítvány kiadásának feltétele adaptációs terv elkészítése és határidőre történő leadása.
Ebben a résztvevőktől azt kérjük bemutatni, hogy pedagógiai gyakorlatukba miképpen kívánják beépíteni a továbbképzés során megismert művészetpedagógiai módszereket.
A tanfolyamot követő 3 héten belül a résztvevők készítsenek, maximum ½ szerzői ív (20.000 karakter) terjedelemben adaptációs tervet, melyben bemutatják, hogy intézményükre, szakterületükre, pedagógiai gyakorlatukba miképpen építhetők be a továbbképzés során megismert művészetpedagógiai módszerek (nyelvtanulás, ének-zene oktatás, informatikai oktatás, stb. területén). Az adaptációs terv alapján arra kívánunk választ kapni, hogy a résztvevők mennyiben sajátították el a komplex művészeti nevelés lehetőségeit, a bemutatott gyakorlati módszereket, és azok közül legalább kettőt választva képesek-e alkalmazni azokat saját vagy intézményük pedagógiai programjában.
A jelentkezés feltételei:
Iskolai végzettség: egyetem vagy főiskola – bármely, a Közoktatásról szóló 1993. évi LXXIX. Tv. 17.§ alapján nevelési-oktatási intézményben pedagógus-munkakörben való alkalmazáshoz szükséges szakképzettség.
Javasolt munkakörök:
Óvodapedagógus, tanító, zenetanár, gyógypedagógus, kollégiumi nevelő, intézményvezető.
Jelentkezés:
A mellékelt Jelentkezési lap adatainak megadásával és elküldésével az az Egyesület címére:
Psalmus Humanus Művészetpedagógiai Egyesület
1145, Budapest; Amerikai út 41.
Részvételi díjon felüli egyéb költségek: Étkezés, utazás, szállás költsége.
A továbbképzés helyszíne:
ELTE BTK Zenei Tanszék, 1088 Budapest, Múzeum krt. 4/F.
A tanfolyamot elvégzők módszertani szakértői minősítést kapnak.